Agenda2018-10-09T05:55:24+00:00

Vrijdag 5/10

De Stichting Nederlands i.s.m. Brussel Mijn Geliefde:  Vooropening v/d 2de Week

10:00 Spiegelzaal Ontvangst
11:00 Spiegelzaal CEREMONIE: LOF-prijs der Nederlandse Taal 2017 :An De Moor
(Broodlunch)
14:00 Spiegelzaal  DEBAT: Herstel van het Nederlands als voertaal in het Universitair Onderwijs en Onderzoek

Zaterdag 6/10

START

10:00 HALFROND Brussels Parlement Ontvangst
11:00 HALFROND Brussels Parlement OPENING met vooraanstaande sprekers & muzikale omlijsting
12:30 – 14:30 Receptie & Animate met muzikaal en vocaal ensembe
15:00 VERKEN BRUSSEL I Wandeling I

Een Andere Wandeling op & in de buurt van Grote Markt.
Ook aan de Beurs, Grasmarkt, en Oud Korenhuis, en passant Manneken Pis en Jacques Brel.
o.l.v. onbekende BV

20:00 Brussel Mijn-Mon Amour Verkleedbal in Diversiteit WereldWijd

Meertalig evenement voor Zinnekes, Ketjes, en Brunellekes.
Thema: Folklore & Brusselse Diversiteit aller stijlen van aller landen. Locatie Zaal te bevestigen

Zondag 7/10

Brussel in Vervoering

15:00 VERKEN BRUSSEL II Wandeling II

Beelden in verbeelding in Brussel in Vervoering.
We gaan langs aantal historische beelden in centrum stad met Peter Holvoet, Guy-Aloïs Magnus, en muzikale begeleiding.
(beperkt aantal deelnemers)

Maandag 8/10

Zorg, Welzijn & Gelijke Kansen

12:30 Lunch Lezing
Markten (TB)
Jean-Emile, Driessens
Gedichten over Paul Van Ostaijen & Willem Elsschot
20:00 “WAKKER BRUSSEL I:” Inleidingen & Cultureel DEBAT atelier

Nederlands in welzijn, zorg, gelijke kansen, en diversiteit.
Kwaliteit van Leven, Smart City, Global Goals &  thema over meertaligheid in gastland.

Dinsdag 9/10

“Relatie, Taal & Cultuur, Dialect en Maatschappij”

Stunt of de Oertaal.

15:00 VERKEN BRUSSEL II Verkenningen doorheen Brussel Ukkel

Wandeling over de Vlaamse geschiedenis van Ukkel met drink in het GC “Het Huys” oud Candelaershuys
o.l.v. Jack Legae & Leo Camerlynck, beiden uit Ukkel.

BMA Poject Brusselse “Wijken in Vervoering” met bus metro tram…
Wandeling Ukkel o.l.v. Leo Camerlinck, Brussel & Ukkel Kenner
Ook kenner van Dialecten en Nederlands Wereldwijd.

Inschrijven via Brusselmonamour@gmail.com

Het kan ook via Davidsfonds Brussel en Carpe Diem in Ukkel.
Plaats van afspraak in UKKEL.

Een Andere Wandeling op & in de buurt van Grote Markt.
Ook aan de Beurs, Grasmarkt, en Oud Korenhuis, en passant Manneken Pis en Jacques Brel.
o.l.v. onbekende BV

20:00 Wakker Brussel II ATELIER – DEBAT “Nedeerlandse Taal & Dialect in relatie met Cultuur & Maatschappij”

We beginnen met een uitdagende stunt over de oorsprong van talen door B.W. (Willem) Hietbrink (Nederlands Limburg) over de Oertaal en de invloed van het Nederlands op andere talen.

Stand Up Comedian die u tot nadenken aanzet over dialecten, en relatie met natuur en cultuur.

Daarna Debat over Nederlandse Taal, Cultuur, Dialect, authenthiciteit met inleidingen over verbindend respect WereldWijd & in Brussel
Atelier-debat met Leo Camerlynck (moderator),

Deelname van Geert Dehaes (be.brusseleir), Hugo Weckx (oud-Minister van Cultuur)(uitgenodigd), Guy Aloïs Magnus (Brussel Mijn Amour), Jan Roukens (Stichting Nederlands), Johan Swinnen (ere-ambassadeur) over “Authenticiteit en Verbinden” (hoofdinleiding), Willem Hietbrinck, e.a.

BMA & CCA Lancering : 9 oktober 2018
“Dag van het Nederlands in Vlaanderen”

Locatie: Spiegelzaal
De Markten, Oude Graanmarkt 5, te 1000 Brussel

Woensdag 11/10

Nederlands Onderwijs in Brussel

12:30 Lunch Lezing Ont-moeting met Hannah

‘Taal en literatuur’
(De Buren boekt Hannah Roels)

LOCATIE: De Buren, Leopoldstraat 5, 1000 Brussel

Organisatie:
Vlaams-Nederlands Huis De Buren
www.deburen.eu

20:00

‘Nederlands onderwijs in Brussel en Onderwijs van het NL in het Franstalig Onderwijs
&
inburgering in Brussel met NL /FR gelijke kansen’

oud Minister en voorzitter destijds van met tussenkomsten van onderwijservaringsdeskundigen in Brussel, en leerlingen/studenten ism Gunther Vanneste, Directeur van het Huis van het Nederlands in Brussel

LOCATIE:

Auditorium of andere zaal i/h Huis van het Nederlands in Brussel
Filips de Campagnestraat, 1000 Brussel (te bevestigen)

Donderdag 11/10

Zorg, Welzijn & Gelijke Kansen

12:30 Lunch & lezing III “Taal en Vossenstreken”

‘Reynaert “De Vossen” in Brussel’

ook over het Lam Gods (Jan van Eyck), Arnolfni, en Rogier Vander Weyden (Brussels Stadsschilder) met Marc Goetinck (Brugge)

Een herhaling met muzikale performance o.l.v. Mars Moreau met o.m. Marc Gaji is in het vooruitzicht gesteld de volgende maanden.

LOCATIE:

Vlaams-Nederlands Huis deBuren

Hou eventueel verandering van locatie in het oog
Aanmelden wenselijk via brusselmonamour@gmail.com

20:00 “WAKKER BRUSSEL” Inleidingen & Cultureel DEBAT atelier

Het beeld van Brussel als Nederlandstalig, geïnternationaliseerde, duurzame stad, een Stad en Venster op de Wereld met Global Goals i.s.m. VBVT (Verbond van Brusselse VolksTuinen) & Vlamingen in de Wereld (uitgenodigd), Global Goals met Sven Aerts voor VISION 2015-2030 voor DGG LiGA project (DGG/EPH/City Forum), Guy Aloïs Magnus (Agenda 21 en ODO)

Vrijdag 12/10

Jeugd, Sport, Cultuur, Diversiteit en inburgering nieuwkomers hier en anders

20:00 WAKKER BRUSSEL IV ATELIER & DEBAT AFRIK Bijoux – Soirée i.s.m. VISION 2015-2030 (in het Frans & het Nederlands)

Over bijdrage aan gastland en land van herkomst voor nieuwe Brusselaars:  poëzie & theater i.s.m. Vrouwen voor Vrede (VISION) gevolgd door Rumba congolais en i.s.m. artiesten van allerlei  origine jong, nieuw, en oud talent.

LOCATIE:
PIANOFABRIEK, Fortstraat te Sint-Gillis in Brussel

Zaterdag 13/10

“In de Zevende Hemel” Slotceremonie & AMUSEMENT

14:30-16u30 “VERKEN BRUSSEL IV” Wandeling
in Bosvoorde met opmerkelijke Begraafplaats met bezoek aan graftombe August Beernaert, Belgisch minister, Nobelprijs voor de Vrede (tegen de slavernij).
Daarna drink in VGC WABO (Vlaams Gemeenschapscentrum in Watermaal-Bosvoorde)
o.l.v. Hilde Claes.
(Deelgemeente Watermaal-Bosvoorde)Samenkomst aan de Begraafplaats van Bosvoorde
14:00 Lezing Laken Davidsfonds Brussel

Uitgeversdame Rein Janssens over taal en literatuur.

Zij leest voor uit vooral Vlaamse auteurs.

Inschrijven via: laken@davidsfonds.be

17:00 – 18u30 MUNTPUNT centrum Auditorium SlotCeremonie

in aanwezigheid van Brusselse beleidsmensen van meerderheid en oppositie, de Ambassadeur van Suriname de Heer Milton Casteleyn, de Ambassadeur van Nederland (uitgenodigd).

Aaneen gemusiceerd door saxofonist Kurt Bodé (Koninklijk Conservatorium Brussel)met een animatie Nederlandse Liedjes met LENOSOLO (Marc Gaji)

Bloemekes voor Aurélie Thomissen
Franstalige Brusselesse als Brouxelleke

Eerst Jaarlijkse Prijs (2018) voor het Nederlands in Brussels uitgereikt in Halfrond Brussels Parlement op Zaterdag 6 oktober 2018 gevolgd door Monoloog NOORD door Jovial Mbenga (Kongo)

20:00 2de Nacht van Brunelleke

Op diverse locaties in de stad:
kroegen, tavernes, centra, verwachte en onverwachte plekken

“BRUSS PLAISIR”
Nacht van Brunelleke op diverse locaties
Zie lijst artiesten & locaties op www.nachtvanbrunelleke.be